MDI s.r.o. - Průmyslová a garážová vrata
montujeme vrata od roku 1991

Venkovní zastínění - Textilní zastínění, markýzy

Textilní zastínění, markýzy

Venkovní textilní zastínění je pevnou součástí stavebního objektu a dotváří jeho celkový vzhled, proto je dodáváme v mnoha typech konstrukcí a mnoha různých barevných odstínech. Jejich hlavním úkolem je zajistit svému uživateli odclonění přímých slunečních paprsků a vytvoření příjemné atmosféry včetně regulace tepelného režimu pod či za stínícím zařízením. Setkáme se i s účelovým řešením ochrany proti dešti. Existují v kategoriích svislých roletových zastínění oken a fasád typ screen roleta či refleksol dle výrobce, terasových markýz s různou úrovní kapotáže mechanizmů, samostatně stojících velkoplošných markýz a speciálních zastínění pergol a zimních zahrad.

Screenové rolety

Screenové rolety lze ovládat ručně, klikou, motorem nebo motorem s dálkovým ovládáním v kombinaci s větrným a slunečním čidlem. Látky screenových rolet:

SOLTIS 92

Polyesterová technická látka pokryta PVC, vyrobená na patentované technologii Precontraint Ferrari®. Zajišťuje velkou stabilitu látky, která tak není deformovaná během používání.

výrobku i při velkých rozměrech. Vysoké technické parametry zajišťují uživatelům místnosti optimální optickou a tepelnou pohodu. Kvalita komponentů použitých ve výrobě látek zaručuje trvanlivost barev. Díky hladkému povrchu látky není snadno znečistitelná. Hladký povrch látky zvyšuje odolnost na znečištění.

SUNWORKER

Hladká polyesterová látka ukončená PVC. Struktura látky dobře brání průniku slunečního záření, což získáním optimální faktor přenosu viditelného záření, zaručující to nejlepší pohodlí pro uživatele místnosti. Výhodou této látky jsou zejména: trvanlivost barev, vysoká odolnost proti vlivům počasí, a také jednoduchá údržba.

VALMEX

Skupina polyesterových látek ukončených PVC o vysoké trvanlivosti proti vlivům mechanickým a atmosférickým. Možnost použití zároveň v interiéru a exteriéru budovy, vysoká třída nehořlavosti a také jednoduchost používání a údržby jsou výhodou látek z této skupiny z 100% akrylového vlákna, vyznačují se dlouhodobou životností, jsou stálobarevné, impregnované proti vodě i plísním a s celkovou antistatickou úpravou.


Markýzy

Markýzy lze ovládat ručně, klikou, motorem nebo motorem s dálkovým ovládáním v kombinaci s větrným a slunečním čidlem. Látky pro markýzy:

AKRYLOVÉ LÁTKY

Akrylové látky zaručují nejvyšší kvalitu, zajišťují tepelnou pohodu a ochranu proti UV záření. Jsou 100 % vyrobené z akrylového vlákna a barvené chemicky což zajišťuje dokonalou ochranu proti ztrátám barvy. Odolnost proti UV záření je 7-8 v 8° škály. Ošetření ochrannou vrstvou TEFLON® nebo SCOTCHGARD™ zajišťuje dokonalou ochranu a posiluje hydrofobní vlastnosti látky a brání nalepení nečistot. Těsnost proti zatékání: 330 mm výšky vodního sloupce. Výhodou akrylových látek je také vysoká pevnost v tahu a odolnost proti roztržení.

LÁTKY WATERPROOF

Akrylové látky waterproof se vyznačují zvýšenou těsností proti zatékání – přes 800 mm výšky vodního sloupce. Vazba látky a nejnovější technologie ošetřování zajišťují vysokou propustnost vzduchu i v horké dny. Certifikát Oeko-Tex® zaručuje, že akrylové látky jsou ošetřeny ochrannou vrstvou odolnou proti vodě a nejsou toxické.

LÁTKY PLAIN

Polyesterové látky s vrstvou PVC se vyznačují vysokou odolnosti proti vlivům počasí. Výhodou tohoto typu látky je snadné čištění. Kvalita komponentů použitých ve výrobě látky zajišťuje barevnou stálost.