MDI s.r.o. - Průmyslová a garážová vrata
montujeme vrata od roku 1991

Rampová nakládací místa - Nakládací plošiny

Nakládací plošiny

Zdvihací / nakládací plošiny slouží k vertikální přepravě břemen se zdvihem (tj. rozdílem mezi krajní spodní a krajní horní polohou) zpravidla do 2 m, ale třeba i do 5-ti metrů). Dráha pohybu bývá zpravidla otevřená, výjimečně dle uživatelských podmínek uzavřená, s krytou šachtou.

Nakládací plošiny se uplatňují jako:

  • vyrovnávací rampy (k vyrovnání rozdílu výšek mezi korbou nákladního vozidla, pevnou rampou a dvorem nebo k vyrovnání rozdílu výšek dvou přilehlých podlah),
  • pracovní stoly,
  • součásti výrobních, transportních a balicích linek nebo pracovišť.

Zdvihací ústrojí plošin je tvořeno nůžkovým mechanismem, rozvíraným hydraulickými válci. Hydraulický agregát poháněný třífázovým asynchronním motorem je součástí dodávky plošin. Většinou je umístěn přímo uvnitř nůžkového mechanismu. V závislosti na nosnosti (většinou 100 až 6 000 kg) a rychlosti zdvihu (většinou 40 až 60 mm/s) bývá elektrický příkon 0,18 až 5,5 kW. Pracovní plochy mohou být velikosti 1x1 m, ale i 20 a více m2 – např. pro přemostění komunikačních koridorů mezi dvěma halami.

V nabídce je široká řada typů – viz vyobrazení. Mohou být určitým způsobem typové, anebo mohou být v závislosti na požadavcích zákazníka základní typy upraveny nebo může být zkonstruován nový typ „na míru“. Za příplatek mohou být plošiny vybaveny příslušenstvím dle požadavku zákazníka (nájezdová klapka, zábradlí, automatické zastavování na úrovni rampy, kabelový ovladač, čelní krycí roleta apod.).