MDI s.r.o. - Průmyslová a garážová vrata
montujeme vrata od roku 1991

Vjezdové systémy - Brány s křídly otočnými

Brány s křídly otočnými

Brány otevíravé, s křídly otočnými na pantech

Křídlové brány ve smyslu konstrukce netřeba popisovat, snad jen, že provedení pantů závisí na parametrech křídel, stabilitě osazovacích sloupků / pilířů a způsobu využití brány. Od standardních pantů s neseřiditelnými čepy až po ložiskové a seřiditelné sestavy pantů, vždy s odpovídajícím dimenzováním. Klasické otočné brány mohou mít jedno či dvě křídla. Jedno křídlo při řádném dimenzování pantů konstrukce rámu i volbě materiálu může mít bez podpůrného kolečka i 10m.

Tento typ bran se doporučuje v případech, kdy nejsme limitováni potřebou jiného účelového využití prostoru v radiusu dosahu křídel, kdy nemáme dostatečný boční prostor pro boční odsuv křídla. Rovněž je potřeba doplnit, že z pohledu připravenosti je to nejlevnější varianta řešení. Z pohledu nákladů na vlastní provedení konstrukcí brány je tomu rovněž tak, případně jej lze porovnat s provedením křídla posuvném pojezdovém po koleji. Nevýhodou v případě obvyklého otevírání vnitř je to, že vozidlo nemůžeme odstavit přímo za bránou. Pokud nejsou uvažovány specificky konstruované či nelze použít specificky výkyvných pantů, potom nelze toto řešení brány použít v situacích vyššího stoupání komunikace vjezdu na straně a ve směru otevírání křídel. V zimním období v oblastech s vyššími sněhovými srážkami je potřeba dbát na úklid sněhu v radiusu dosahu křídel.

Provedení výplní křídel je natolik individuální, že existují jen typové katalogy a referenčí vyobrazení typů – dále viz odkazy a fotografie.